Urządzenia UTM są intuicyjne w obsłudze i zastępują wyspecjalizowane, skomplikowane rozwiązania składające się z wielu aplikacji i typów oprogramowania, które nie zawsze są ze sobą kompatybilne. Oznacza to, że administrowanie siecią staje się o wiele łatwiejsze i unika się potencjalnych konfliktów pomiędzy elementami składowymi. Co więcej, możliwa jest ich późniejsza rozbudowa, co z kolei otwiera drogę do rozwijania sieci bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Jakie zadania spełnia UTM? Jednym z jego ważnych składników jest zapora sieciowa, czyli firewall. To podstawa skutecznej ochrony przed zewnętrznymi czynnikami zagrażającymi bezpieczeństwu. Co to oznacza? Przede wszystkim chodzi o to, by mieć pełną kontrolę nad tym, co w internecie robią pracownicy podczas swojej pracy. Chodzi o to, by nie odwiedzali niepożądanych serwisów, co zarówno wpływa na efektywność pracy, jak i strzeże przed ewentualnymi problemami wynikającymi z działania szkodliwego oprogramowania. Warto pamiętać, że opisywany tu firewall służy też do informowania administratorów o niepożądanych zdarzeniach. Dzięki niemu łatwiej jest podejmować działania zapobiegające niechcianym sytuacjom.
Na rynku funkcjonuje obecnie wielu producentów, którym warto zaufać. Fortigate, Watchguard, Stormshield czy Sophos to tylko niektórzy z nich. Warto zapoznać się z ich specyfikacją i wybrać rozwiązanie zgodne z potrzebami przedsiębiorstwa. W zależności od nich można zdecydować się na konfiguracje offline, sterowanie pasmem, szybkie przekazywanie czy zapewnienie bezpieczeństwa sieci wi-fi dzięki protokołowi WIPS.
Nasza firma oferuje kompleksowe usługi IT dla firm, w tym zarządzanie sieciami, bezpieczeństwo danych oraz tworzenie dedykowanych rozwiązań technologicznych.